Среда, 22.01.2025, 11:53
Приветствую Вас Гость | RSS

КЗ "НВК №2 ім. В.А.Лазаряна"

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа

МО природничо-математичного циклу

 

 

 

Методична декада "Інноваційний урок у системі сучасного освітнього простору: наскрізні змістові лінії"

 

 

Тематика засідань МО вчителів природничо-математичного циклу на 2019/2020 навчальний рік

PIZA: природничо-наукова грамотність

Звіт про роботу МО вчителів природничо-математичного циклу над науково-методичною темою «Впровадження інноваційних технологій на уроках

природничо-математичного циклу – шлях до формування предметних компетентностей  в умовах школи життєтворчості» 2016-2017 н.р.

Методичне об’єднання вчителів протягом минулого 2016 – 2017 навчального року працювало над впровадженням і творчим використанням різноманітних інноваційних технологій та методів навчання на уроках для формування особистості в сучасному соціальному просторі, розвитку її творчих можливостей. У своїй роботі всі члени МО намагалися втілювати найновіші форми і методи роботи на різних етапах уроку.

Минулий навчальний рік було проведено 5 засідань МО. Всі вчителі, члени МО, приймали активну участь у методичних декадах. Запрошували колег відвідувати уроки, аналізували уроки після їх проведення, ділилися досвідом. Молоді вчителі отримали багато корисних порад.

Вчителі МО особливу увагу приділяють підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, системності знань учнів, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. Так, вчителі хімії Ткаченко А.І., фізики Скляренко О.І., Ткаченко В.Ю. та біології Кірстюк О.С. для якісного проведення лабораторних та практичних робіт при відсутності необхідного обладнання активно використовують віртуальні лабораторії.

Вчителі друкуються у фахових журналах, приймають активну участь разом з учнями у різноманітних природничо-математичних конкурсах. Так Бромот Т. М. брала участь у конкурсі видавництва «Шкільний світ», а саме, Всеукраїнський конкурс – огляд педагогічної майстерності «Панорама творчих уроків - 2017» на тему «Сучасний урок: нові форми». Посіла ІІ місце за розробку уроку-казки «Болота, їх типи і поширення. Причини заболочення.», 8 клас. Урок надруковано у газеті «Країзнознавство. Географія. Туризм. » №10. Також її учні брали участь в обласному краєзнавчому конкурсі «Довкілля 2017» - Телегуз Л., 9-А клас; конкурсі «Річка Конка – перлина мого краю», Мамєдов Р., 5-А клас. Кірстюк О.С. розробила урок корисних порад «Як на льоду не потрапити в біду», який надала до районного методичного кабінету на допомогу вчителям для використання на уроках з основ здоров’я.

Особлива увага також приділялась самоосвіті та підвищенню кваліфікації педагогів МО. Курсова перепідготовка здійснювалась згідно з перспективним планом. Курси підвищення кваліфікації вчителів при КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР пройшли Скляренко О.І. (14.11.-25.11.2016), Плєтнікова Л.М. (14.11.-25.11.2016), Лепетченко В.Ю. (06.06.-17.06.2016). Окрім цього Лепетченко В.Ю. закінчив Запорізьку обласну школу інструкторів патріотичного виховання молоді та здобув знання за темами: «Духовне та сімейне виховання», «Історія України та Запорізького краю», «Основи культурно-мистецької та правової роботи з молоддю », «Фізичне виховання та молодіжне лідерство». м. Запоріжжя, 2016; отримав сертифікат Intel «Навчання для майбутнього», 28.10.2016. Дорофєєва І.В. та Кірстюк О.С. пройшли спеціалізований тренінг для педагогів по інклюзивній освіті в початковій школі «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати». Запоріжжя, серпень 2016. Кірстюк О.С. пройшла навчання з методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі на засадах розвитку життєвих навичок, червень 2016. Проект реалізовували у 2016-2017 н.р., І семестр, 5-Б, 9-А,Б класах. Фотозвіт на сайті школи. Результати надані координаторам проекту, м. Запоріжжя. Мамушкіна Н.С. отримала сертифікат обласного науково-практичного семінару з теми «Організація системи інклюзивного навчання та супроводу дітей з особливостями психофізичного розвитку: зарубіжний досвід».

У цьому навчальному році проходили атестацію чотири вчителя. Результати атестації: Дорофєєвій І.В. і Громею О.Д присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», Лепетченку В.Ю. - «спеціаліст першої категорії», Плєтніковій Л.М. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «вчитель-методист».

Відкриті уроки провели такі вчителі: Плєтнікова Л.М. у 7 -А класі на тему «Формула скороченого множення», 7-А клас, 15.02.2017; Дорофєєва І.В. у 6-А класі на тему «Робота з об’єктами файлової системи»; Громей О.Д. в 10-му класі на тему «Побудова та дослідження графіків функцій за допомогою Microsoft Office Excel» та відкритий позакласний захід з інформатики у 9-му класі на тему «Комп’ютер – це легко і просто», Лепетченко В.Ю. провів відкритий виховний захід до Дня українського козацтва (13.10.2016р., 7-8 класи).

Відповідно до перспективного плану перевірки стану викла­дання навчальних предметів, річного плану роботи школи на 2016-2017н. р. адміністрацією школи у лютому-березні проведена перевірка стану викладання та рівня навчальних досягнень з хімії. Результатом перевірки є висока оцінка професійній діяльності вчителя хімії Ткаченко А.І. щодо забезпечення базового рівня знань учнів, формування предметної компетентності.
Були проведені директорські контрольні зрізи знань учнів з математики. Результати перевірок аналізувалися на методичних об’єднаннях, порушувалися питання щодо шляхів подолання неуспішності учнів.

Вчителі постійно працюють з обдарованими дітьми, залучають їх до участі у різноманітних конкурсах, створенні проектів та презентацій. У міжнародній природознавчий грі «Геліантус» прийняло участь 9 учнів (координатори Кірстюк О.С. та Бромот Т.М.). У міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» прийняло участь 8 учнів. Отримали сертифікати учасників конкурсу. Координатори конкурсу вчителі Плєтнікова Л.М., Помазкіна Є.П., Лепетченко В.Ю.). Дудка О.О. – вчитель фізкультури підготував шкільні команди з волейболу та футболу, які зайняли призові місця у волейбольному та футбольному турнірах ЮНІСЕФ.

Результати районного етапу Всеукраїнських олімпіад 2016-2017 н.р.

ПІБ учасника

Клас

ПІБ вчителя

Місце

Біологія

1

Бєлан Володимир

9-Б

Кірстюк О.С.

ІІІ

2

Мамедова Діана

10-Б

Кірстюк О.С.

ІІІ

3

Стариченко Лілія

11-А

Кірстюк О.С.

ІІ

4

Резниченко Анна

11-А

Кірстюк О.С.

ІІІ

Хімія

1

Лахнова Анна

9-А

Ткаченко А.І.

ІІІ

2

Телегуз Лілія

9-А

Ткаченко А.І.

ІІІ

Географія

1

Бєлан Володимир

9-Б

Бромот Т.М.

І

2

Онищенко Станіслав

11-А

Бромот Т.М.

ІІ

3

Тєтєріна Карина

11-А

Бромот Т.М.

ІІІ

Екологія

1

Резниченко Анна

11-А

Бромот Т.М.

І

2

Стариченко Лілія

11-А

Бромот Т.М.

ІІІ

Математика

1

Лахнова Анна

9-А

Іщенко В.К.

ІІІ

Економіка

1

Стариченко Лілія

11-А

Лепетченко В.Ю.

ІІІ

Трудове навчання

1

Мамєдова Діана

10-Б

Мамушкіна Н.С.

ІІ

2

Лахнова Анна

9-А

Мамушкіна Н.С.

ІІІ

3

Тарасов Дмитро

10-А

Ковальчук Ю.І.

ІІ

4

Онищенко Станіслав

11-А

Ковальчук Ю.І.

ІІІ

 

Підсумки роботи дозволяють вважати роботу методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу задовільною. Методична робота проводилася за планом та була спрямована на підвищення якості знань, розвиток пізнавальних та творчих здібностей кожного учня та вчителя.

Виходячи з вище сказаного, МО визначає такі напрямки роботи на 2017 – 2018 н.р:


Copyright MyCorp © 2025
Создать бесплатный сайт с uCoz